Przedstawiamy foto-relację z naszego udziału w obchodach Dnia Spółdzielczości. Więcej tutaj.
Z powodu ustawy antykryzysowej rozpoczną się masowe zwolnienia pracowników zatrudnionych na czas określony.
Przepisy antykryzysowe ograniczyły możliwość zatrudniania na podstawie terminowych umów o pracę do maksymalnie dwóch lat. Aby uniknąć ich przekształcenia w stałe kontrakty, firmy mogą zwalniać pracowników przed upływem dwóch lat zatrudnienia na czas określony.
W komisji trójstronnej pracodawcy zaproponowali już, aby firmy nadal mogły zatrudniać pracowników na podstawie umów terminowych tylko przez 24 miesiące. Przez dwa kolejne lata zakład pracy mógłby je jednak rozwiązać za miesięcznym wypowiedzeniem i bez konieczności uzasadnienia.
Już jutro świętujemy Międzynarodowy Dzień Spółdzielczości oraz pierwsze urodziny Łódzkiej Kooperatywy Spożywczej.
Termin: 13 lipca · 12:00 – 15:00,
Miejsce: Park Staromiejski, Łódzkie Centrum Społeczne, Muzeum Miasta Łodzi.
Zaczynamy w samo południe piknikiem w Parku Staromiejskim. Przewidujemy tam liczne atrakcje, m.in. produkcję pinów (przypinek) z logo Kooperatywy Spożywczej lub okolicznościowego plakatu (tym zajmie się Stowarzyszenie „Obywatele Obywatelom”, wydawca „NO”), ODE „Źródła” zaprasza na gry uliczne, a łódzka Kooperatywa będzie, np. malować szablony na koszulkach i eko-torbach.
To na dobry początek. A co dalej? Więcej szczegółów tutaj.